Dětem dodáváme inspiraci a děti inspirují nás

Jak probíhá hlídání?

Malá ukázka našich chův :

Bára

Veselá chůva, která rozumí dětské fantazii

,,V dnešní společnosti je strašně moc stereotypů, očekávání, tlaku na to, jak se chovat, jak vypadat nebo jak žít, ale děti to nerozlišují, milují každého. Dokážou si s vámi hrát nehledě na barvu pleti, stylu či dokonce velikosti oblečení nebo postavení ve společnosti. Stávají se každodenní připomínkou, abychom nebrali život tak vážně a že je pořád něco nového k učení. Nalézají potěšení i v těch nejmenších věcech. Je pro ně vzrušující jít jen na nákup nebo najít květinu. Každý den objevují a přinášení do života něco nového. Svou zvědavostí se dokáží ptát na otázky, na které se někdy musíte podívat sami, aby jste dokázali odpovědět. Děti mají neuvěřitelnou schopnost tvořit, a to je něco, co dospělí ztrácejí s věkem. V jednu vteřinu předstíráte, že jste mumie a druhou už se zase ženete na hřbetu mohutného draka zachránit svět. Myslím, že ve světě je spousta špatných lidí nebo věcí, ale děti nejsou jedna z nich, jejich srdce jsou upřímná a laskavá a chtěla bych aby tak srdce každého dítěte zůstalo, a i se o to pokusím.“

Zobrazit více
Zobrazit méně
Věk:
18 let
Vzdělání:
Gymnázium
Praxe:
Vedení týmu na dětském táboře. Děti 5-18 let.
Záliby:
Zpěv, plavání, biologie, čtení, umění.

Verča

Energická chůva, která o děti láskyplně pečuje

,,Práce s dětmi je tou jedinou, při které cítím štěstí a zároveň vděk. Vděk čisté
duše, která se usmívá a upřímně dává najevo, jak se opravdu cítí. Podle
reakce a chování dítěte vím, že je vše v pořádku, a to je pro mě nejkrásnější
pocit k nezaplacení, proto mě práce s dětmi naplňuje. Nyní jsem maminkou
16 ti měsíčního chlapečka a mé pocity se nejen utvrdily, ale dostalo se mi
ještě více potřebných zkušeností, za které jsem velice ráda.“

Zobrazit více
Zobrazit méně
Věk:
24
Vzdělání:
Hudební gymnázium
Praxe:
Praxe s dětmi 4 roky. Vlastní dítě. Au-pair PLUS pro rodinu ve Velké Británii, tři děti ve věku 2-6 let, hra na klavír, Hlídání 1,5 leté holčičky.
Certifikáty:
ESOL certificate (English speaking and listening C1)
Záliby:
Pečení sladkých, ale zdravých pokrmů :-)

Adéla

Pozitivně naladěná chůva, která se dětem věnuje s láskou.

„Ráda trávím čas s dětmi, protože to nikdy nebude stejně jako včera. Děti jsou inspirující a zároveň rozvíjí naši fantazii.“

Zobrazit více
Zobrazit méně
Věk:
20
Vzdělání:
VOŠ
Praxe:
Hlídání dětí ve věku 2, 3 a 5 let.
Záliby:
příroda, zvířata, rodina

Martina

Citlivá chůva, která umí podpořit kreativitu dětí

Práce s dětmi mě velice obohacuje, dodává energii a chuť užívat si život naplno. Na dětech miluji jejich upřímnou lásku, jejich upřímný pohled a jejich krásný úsměv, kterým nás obdarovávají. Snažím si s dětmi hrát a zároveň je tím naučit nové věci. Děti naopak mě učí hledět na svět jinýma očima a inspirují mě k novým věcem. Dítě je živý květ země.

Martina

Zobrazit více
Zobrazit méně
Věk:
22 let
Vzdělání:
Univerzita Karlova, Pedagogická fakulta, Český jazyk a německý jazyk se zaměřením na vzdělávání, Praha
Praxe:
Praxe s dětmi 3 roky. Hlídání dětí na hudebním festivalu v dětském kroužku (děti 3 – 10 let), hlídání bratrance od narození, hlídání u známých (2 holčičky 3 a 5 let), pedagogická praxe v mateřské škole, pedagogická praxe na základní škole (2. třída)
Záliby:
Hudba - hra na klavír, zpěv. Kreativní činnosti - tvorba s dětmi. Pohybové aktivity - jízda na kole, inline brusle, běh, badminton, plavání. Četba, německý jazyk, cestování, příroda, společenské hry

„S Martinkou se stále vídáme a pravidelně se navštěvujeme. Naše holčičky ji mají velmi rády, kreslí jí obrázky a vyrábějí jí nejrůznější dárky. Martinka je velmi upřímná, ochotná a pro děti se snaží dělat vše pro to, aby děti byly spokojené, ale zároveň aby si věcí vážily. Vymýšlí pro ně různé hry, vytváří s nimi kreativní dekorace, hraje s nimi společenské hry a zpívá nebo čte, když jdou děti spát. Snaží se i do zábavné hry přidat vzdělávací prvky, které děti zároveň něco nového naučí.“

Marie Růžková, Dolní Kralovice

 

Terka

energická chůva se kterou se děti rozhodně nenudí

„Čas strávený s dětmi považuji za nesmírně obohacující. Věřím, že jejich otevřená a upřímná mysl nás toho může opravdu hodně naučit a ukázat nám jiný pohled na svět.“ Terka

Zobrazit více
Zobrazit méně
Věk:
19 let
Vzdělání:
Střední vzdělání s maturitou
Praxe:
Dlouhodobá péče o chlapečka - od čtvrtého měsíce věku.
Certifikáty:
CAE, řidičský průkaz skupiny B
Záliby:
psaní, literatura a sport

Jak probíhá hlídání?

Výběr chůvy do rodiny

S rodinou se rádi předem setkáme nebo si zavoláme, abychom si vzájemně sdělili všechny požadavky a informovali se o zdravotním stavu dítěte. Na základě toho vybereme chůvu, která se přímo pro vaši rodinu hodí. Pak už záleží jen na vás – vzájemné sympatie mezi dítětem a chůvou pocítíte většinou hned při prvním seznámení. Jestliže k tomuto nedojde, navrhneme Vám jako alternativu další chůvu.

Seznámení s chůvou

První seznámení s pečovatelkou doporučujeme uskutečnit u Vás doma, nebo v místě hlídání. Je vhodné, aby se chůva seznámila jak s Vámi, tak i s principy, hodnotami a zásadami Vaší rodiny, aby se mohla Vašemu stylu výchovy maximálně přizpůsobit. Chůvě nastíníte rutinní činnosti dítěte a každodenní chod domácnosti, který s tím souvisí.

Ze zkušeností víme, že některé děti snáší seznamování hůře, a proto je dobré dítě předem připravit na příchod chůvy. Náš tip: ukázat dítěti fotografii chůvy ještě před jejím příchodem.

Během hlídání

Každé dítě je jedinečné, proto se chůva při hlídání snaží navrhnout právě ty aktivity, které se jí zdají pro dané dítě nejvhodnější. Konkrétní činnosti a jejich harmonogram můžeme předem společně probrat, případně můžete vše nechat v režii naší zkušené chůvy. První hodina hlídání je zdarma. (Touto hodinou zdarma se rozumí seznámení rodiče a dítěte s chůvou.)

Předání dítěte rodičům

Záleží nám na tom, aby bylo spokojené nejenom dítě, ale i jeho rodiče. Proto si ještě před odchodem chůvy můžete společně sednout a projít všechny důležité události uplynulého dne. Právě díky tomu získáte jistotu, že jste své dítě nechali v těch nejlepších rukách a že i samotnému dítěti chvíle strávené s chůvou přinesly nové zážitky, dovednosti a vědomosti. A co je nejdůležitější, že je šťastné.

Náš přístup k dítěti

Nejenže děti hlídáme, ale snažíme se jim přinášet pozitivní zážitky do života, podporovat je v jejich zdravé sebedůvěře a rozvíjet jejich silné stránky. Naší prioritou je, aby děti byly šťastné a tím pádem i dobře vybavené pro budoucí život.

Podle čeho vybíráme ty nejlepší chůvy?

Všechny naše chůvy prošly důkladným výběrovým řízením, při kterém jsme prověřili jejich osobnostní rysy, charakterové vlastnosti, vzdělání, praxi a předpoklady pro práci s dětmi obecně. Samozřejmostí je čistý trestní rejstřík. Každá naše chůva také musí splnit tyto důležité předpoklady, díky kterým je schopna ztotožnit se s naší filozofií a přístupem k dítěti:

  • Má pozitivní vztah, respekt a úctu k sobě samé i k dítěti. Díky tomu pro něj dokáže být dobrým vzorem.
  • Je spolehlivá a umí řešit krizové i neočekávané situace.
  • Na problém nahlíží očima dítěte. Zároveň nikdy nemluví o problému, ale o výzvě.
  • Ochotně zodpoví všechny otázky dítěte.
  • Mluví spisovně, aby si dítě osvojilo správné návyky.
  • Vzdělává a vychovává dítě tak přirozeným způsobem, že si to samo ani neuvědomí. Nebo si s dítětem jen hraje – v tomto ohledu vždy respektuje přání rodičů.